"Your First Aider" Notice Sign 400mm x 300mm (95808)
Legislation states that First Aiders must be clearly identified. For indoor or outdoor use. Easily punched or drilled for fixing. Compliant with all British standards and legislation.
- 1mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Legislation states that First Aiders must be clearly identified. For indoor or outdoor use. Easily punched or drilled for fixing. Compliant with all British standards and legislation.
- 1mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Plastic |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 400 mm |
| Product Length | 300 mm |
| Product Thickness | 1 mm |
| Product Type | "Your First Aider" Notice Sign |
| Safety Sign Product Type | First Aid |