Worcester Bosch Magnetic System Filter 22mm (9779P)
Specifically designed to combat the damaging effects of system debris and pollutants. Large capacity for collecting heating system debris with a high first-pass collection rate. Easy fit solutions for new and existing installations. Compatible with a wide range of gas and oil boilers as well as heat pumps.
- 2 Year Guarantee
- Powerful Internal Magnet
- Bi-Directional Flow
- Large Capacity
View all: Worcester Bosch Central Heating Filters
Specifically designed to combat the damaging effects of system debris and pollutants. Large capacity for collecting heating system debris with a high first-pass collection rate. Easy fit solutions for new and existing installations. Compatible with a wide range of gas and oil boilers as well as heat pumps.
- 2 Year Guarantee
- Powerful Internal Magnet
- Bi-Directional Flow
- Large Capacity
View all: Worcester Bosch Central Heating Filters
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Worcester Bosch |
| Condition | Brand New |
| Condition Description | Unused & in original factory/manufacturer condition. |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Model Name | Greenstar |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 125 mm |
| Product Type | Magnetic System Filter |
| Product Width | 300 mm |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| Thread Size | 22 mm |