Titan TTL530GBC Brushcutter Nylon Line Spool 2.4mm 131mm x 3000mm (14791)
Replacement nylon line spool for the Titan TTL530GBC Brushcutter (available separately).
- Left Handed Screw Inner
View all: Titan Spools
Replacement nylon line spool for the Titan TTL530GBC Brushcutter (available separately).
- Left Handed Screw Inner
View all: Titan Spools
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Titan |
| Compatibility | For Titan TTL530GBC Brushcutter |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Model No | TTL530GBC |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 131 mm |
| Product Length | 3000 mm |
| Product Type | Brushcutter Nylon Line Spool 2.4mm |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| z1 - UK Manufacturer Name | Kingfisher International Products Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 1 Paddington Square, London, W2 1GG |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |
| z4 - EU Manufacturer Name | Kingfisher International Products B.V. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Rapenburgerstraat 175E, 1011 VM Amsterdam, 1011 VM, Netherlands |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |