Stanley FatMax Levels Bag 16cm (615AA)
Stanley FatMax levels bag designed to carry and protect up to 3 Stanley FatMax Xtreme levels (any combination of sizes 60cm, 120cm and 180cm). Constructed from durable fabric, plastic and rubber, with padded protection to keep levels safe on site or during storage. Features a zipped opening and a shoulder strap for easy, comfortable transport.
- Fabric, Plastic & Rubber Construction
- Shoulder Strap
- Zipped Opening
- Abrasion-Resistant
- Holds Any Combination of 600mm, 1200mm & 1800mm Levels
- Padded For Protection
- Keeps Levels Clean & Secure
View all: FatMax Spirit Levels
Stanley FatMax levels bag designed to carry and protect up to 3 Stanley FatMax Xtreme levels (any combination of sizes 60cm, 120cm and 180cm). Constructed from durable fabric, plastic and rubber, with padded protection to keep levels safe on site or during storage. Features a zipped opening and a shoulder strap for easy, comfortable transport.
- Fabric, Plastic & Rubber Construction
- Shoulder Strap
- Zipped Opening
- Abrasion-Resistant
- Holds Any Combination of 600mm, 1200mm & 1800mm Levels
- Padded For Protection
- Keeps Levels Clean & Secure
View all: FatMax Spirit Levels
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | FatMax |
| Colour | Black |
| Construction Material (Hand Tools) | Fabric, Plastic & Rubber |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| No. of Pockets | 1 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Pockets Breakdown | 1 |
| Product Height | 190 cm |
| Product Length | 16 cm |
| Product Type | Levels Bag |
| Product Width | 2.5 cm |
| Resistant Type | Abrasion-Resistant |
| Tool Storage Type | Tool Bags |
| z1 - UK Manufacturer Name | Stanley Black & Decker |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 270 Bath Road, Slough, Berkshire, SL1 4DX |
| z4 - EU Manufacturer Name | Stanley Black & Decker |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Black & Decker Strasse, Idstein, 65509, Germany |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | Support.DEWALT.com, https://www.irwintools.com/submit-request; https://support.blackanddecker.com, support.STANLEYTOOLS.com |