Smith & Locke Plastic & Steel Cable Lock 165mm x 12mm (765YN)
Versatile bike lock offering both key and combination access. Self-coiling design for easy use and for storage fix onto handlebar. PVC cover, making the lock body stronger and will not scratch or wear. Offers the choice of a 4-digit password or use a mechanical key. Features LED light for using in dark conditions.
- Vandal-Resistant
- 4-Digit Combination Password
- PVC Cover
- LED Light
- Self-Coiling Design For Storage On Handlebar
- Easy to Use
View all: Smith and Locke Security Cables
Versatile bike lock offering both key and combination access. Self-coiling design for easy use and for storage fix onto handlebar. PVC cover, making the lock body stronger and will not scratch or wear. Offers the choice of a 4-digit password or use a mechanical key. Features LED light for using in dark conditions.
- Vandal-Resistant
- 4-Digit Combination Password
- PVC Cover
- LED Light
- Self-Coiling Design For Storage On Handlebar
- Easy to Use
View all: Smith and Locke Security Cables
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Smith and Locke |
| Construction Material (Ironmongery) | Plastic & Steel |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 12 mm |
| Product Length | 165 mm |
| Product Type | Cable Lock |
| Resistant Type | Vandal-Resistant |
| Total Product Weight | 410 g |