Sabrefix Fence Repair Spikes 75 x 75mm 2 Pack (23093)
Solves the problem of rotted posts that have broken off at ground level but are in a sound concrete base. Made from mild steel, galvanised and powder-coated for long life.
- Suitable for 75 x 75mm Posts
- 2 Year Guarantee
View all: Sabrefix Fencing Fixings
Solves the problem of rotted posts that have broken off at ground level but are in a sound concrete base. Made from mild steel, galvanised and powder-coated for long life.
- Suitable for 75 x 75mm Posts
- 2 Year Guarantee
View all: Sabrefix Fencing Fixings
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Sabrefix |
| Compatible Post Size | 75 x 75 mm |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Product Length | 75 mm |
| Product Type | Fence Repair Spikes 75 x 75mm |
| Product Width | 75 mm |
| Standard | EN 846: 2000. |