Sabrefix Fence Post Spikes 50 x 50mm 2 Pack (80950)
Erect fence posts in minutes without digging holes or mixing concrete. Drive the post support into the ground with a sledge hammer and the 3-fin steel spike will provide secure anchorage. Made from mild steel, galvanised then powder-coated for long life.
- Suitable for 50 x 50mm Posts
- Galvanised
- 2 Year Guarantee
View all: Sabrefix Fencing Fixings
Erect fence posts in minutes without digging holes or mixing concrete. Drive the post support into the ground with a sledge hammer and the 3-fin steel spike will provide secure anchorage. Made from mild steel, galvanised then powder-coated for long life.
- Suitable for 50 x 50mm Posts
- Galvanised
- 2 Year Guarantee
View all: Sabrefix Fencing Fixings
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Sabrefix |
| Compatible Post Size | 50 x 50 mm |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Product Length | 566 mm |
| Product Type | Fence Post Spikes 50 x 50mm |
| Product Width | 50 mm |
| Standard | EN 846: 2000. |