"Rubbish To Be Left In Skips or Bins Not Left on Site" Sign 300mm x 400mm (8744T)
Polypropylene. Ideal for use on construction sites to inform staff of the site rules. Can be easily wall-mounted or used in a stanchion frame.
- 1.2mm Polypropylene
View all: Unbranded Safety Signs
Polypropylene. Ideal for use on construction sites to inform staff of the site rules. Can be easily wall-mounted or used in a stanchion frame.
- 1.2mm Polypropylene
View all: Unbranded Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Polypropylene |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 300 mm |
| Product Length | 400 mm |
| Product Thickness | 1.2 mm |
| Product Type | "Rubbish To Be Left In Skips or Bins Not Left on Site" Sign |
| Safety Sign Product Type | Workplace |