Roughneck Soft-Grip Carbon Steel Wire Brush (399JF)
Removes paint and rust from hard surfaces. Also ideal for cleaning patios and barbecues. Handle comes with soft TPR grip.
- 11 Rows of Carbon Steel Bristles
- Plastic Handle
View all: Roughneck Wire Brushes
Removes paint and rust from hard surfaces. Also ideal for cleaning patios and barbecues. Handle comes with soft TPR grip.
- 11 Rows of Carbon Steel Bristles
- Plastic Handle
View all: Roughneck Wire Brushes
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Roughneck |
| Bristle Material | Carbon Steel Bristles |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 80 mm |
| Product Length | 300 mm |
| Product Type | Soft-Grip Carbon Steel Wire Brush |
| Product Width | 40 mm |