Milwaukee Tumbler 591ml (874CE)
Manufactured from 18/8 stainless steel for durability. Double wall vacuum insulation offers all-day hot and cold retention, with rotating magnetic closure for easy opening. Twist and lock mechanism provides connectivity with all Packout components. Dishwasher safe. 591ml capacity.
- Stainless Steel Construction
- 591ml Capacity
- All-Day Hot & Cold Retention
- Rotating Magnetic Closure
- Dishwasher Safe
View all: Milwaukee Flasks
Manufactured from 18/8 stainless steel for durability. Double wall vacuum insulation offers all-day hot and cold retention, with rotating magnetic closure for easy opening. Twist and lock mechanism provides connectivity with all Packout components. Dishwasher safe. 591ml capacity.
- Stainless Steel Construction
- 591ml Capacity
- All-Day Hot & Cold Retention
- Rotating Magnetic Closure
- Dishwasher Safe
View all: Milwaukee Flasks
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Milwaukee |
| Capacity | 591 ml |
| Construction Material (Access) | Stainless Steel |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Model No | Packout |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Red |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 3.5 " |
| Product Height | 7.5 " |
| Product Type | Tumbler |
| z1 - UK Manufacturer Name | Techtronic Industries (UK) Ltd |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Techtronic Industries (UK) Ltd , Parkway, Marlow, Buckinghamshire, SL7 1YL |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | Techtronic Industries (UK) Ltd Parkway Marlow SL7 1YL UK |
| z4 - EU Manufacturer Name | Techtronic Industries GmbH |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Techtronic Industries GmbH, Max-Eyth-Str. 10, Winnenden, Stuttgart, 71364, Germany |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | Techtronic Industries GmbH, Max-Eyth-Str. 10, 71364, Winnenden, Stuttgart, Germany |