Milwaukee Packout Storage System (753FJ)
Constructed from impact-resistant polymer and IP65 rated seals to prevent damage. Multi-footprint modular storage system. Allows stacking of lock boxes, organisers and totes in any configuration.
- Plastic Construction
- Extendable Handle & Wheels
- Buckled Lid With Metal Clamps
- Compatible with PACKOUT
- 113kg Load Capacity
- Transport Wheels
- Impact-Resistant
View all: Milwaukee Tool Storage Systems
Constructed from impact-resistant polymer and IP65 rated seals to prevent damage. Multi-footprint modular storage system. Allows stacking of lock boxes, organisers and totes in any configuration.
- Plastic Construction
- Extendable Handle & Wheels
- Buckled Lid With Metal Clamps
- Compatible with PACKOUT
- 113kg Load Capacity
- Transport Wheels
- Impact-Resistant
View all: Milwaukee Tool Storage Systems
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Milwaukee |
| Castor/Wheel Type | Transport Wheels |
| Colour | Black/Red |
| Compatible Stacking System | PACKOUT |
| Construction Material (Access) | Plastic |
| Height (Imperial) | 18 3/4 " |
| Height (Metric) | 480 mm |
| Length (Imperial) | 22 " |
| Length (Metric) | 560 mm |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Max Load Capacity | 113 kg |
| Model No | 4932464078 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Packout Storage System |
| Resistant Type | Impact-Resistant |
| Tool Storage Type | Toolbox Trollies |
| Width (Imperial) | 16 1/4 " |
| Width (Metric) | 410 mm |