Midbrass BSP Washing Machine Tee Valve 1/2" x 1/2" x 3/4" (668HP)
Brass, rubber and plastic construction. Fully recyclable. Includes handles.
- Demountable & Reusable
View all: Midbrass Washing Machine Fittings
| QTY | Price per item | Saving |
|---|---|---|
| 1 - 3 | €4.05 | - |
| 4 - 7 | €3.83 | Save 5% |
| 8 + | €3.63 | Save 10% |
Brass, rubber and plastic construction. Fully recyclable. Includes handles.
- Demountable & Reusable
View all: Midbrass Washing Machine Fittings
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| A Size | 1/2 " |
| Appliance Fitting Type | Taps/Valves |
| B Size | 1/2 " |
| Brand | Midbrass |
| C Size | 3/4 " |
| Construction Material (Plumbing) | Brass, Rubber & Plastic |
| Demountable | Demountable & Reusable |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 85 °C |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Pipe Fitting System | BSP |
| Product Type | Washing Machine Tee Valve |