Gys Carbon Steel Brush (818JA)
Steel brush for cleaning the welding surface and removing slag and rust.
- 3 Rows of Carbon Steel Bristles
- Plastic Handle
View all: Gys Wire Brushes
Steel brush for cleaning the welding surface and removing slag and rust.
- 3 Rows of Carbon Steel Bristles
- Plastic Handle
View all: Gys Wire Brushes
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Gys |
| Bristle Material | Carbon Steel Bristles |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 5.2 mm |
| Product Length | 28.3 mm |
| Product Type | Carbon Steel Brush |
| Product Width | 2.9 mm |