Firexo Photoluminescent Luminescent All Fires Extinguisher Sign 100mm x 150mm (976PP)
Luminescent health and safety sign to be displayed next to Firexo All Fires fire extinguisher to show that the extinguisher is suitable for all class of fires.
- 2mm PVC Construction
View all: Firexo Safety Signs
Luminescent health and safety sign to be displayed next to Firexo All Fires fire extinguisher to show that the extinguisher is suitable for all class of fires.
- 2mm PVC Construction
View all: Firexo Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Firexo |
| Construction Material (Safety) | PVC |
| Fire Safety Sign Product Type | Extinguisher |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Photoluminescent | Photoluminescent |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 100 mm |
| Product Length | 150 mm |
| Product Thickness | 2 mm |
| Product Type | Luminescent All Fires Extinguisher Sign |
| Safety Sign Product Type | Fire |