Firexo Non Photoluminescent Fire Extinguisher Sign 100mm x 150mm (744JL)
Non photoluminescent brushed steel extinguisher signage. To be displayed next to red or stainless steel Firexo extinguisher products.
- 4mm Steel Construction
- Easy Identification
- Non-Luminescent Finish
View all: Firexo Safety Signs
Non photoluminescent brushed steel extinguisher signage. To be displayed next to red or stainless steel Firexo extinguisher products.
- 4mm Steel Construction
- Easy Identification
- Non-Luminescent Finish
View all: Firexo Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Firexo |
| Construction Material (Safety) | Steel |
| Fire Safety Sign Product Type | Extinguisher |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Photoluminescent | Non Photoluminescent |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 100 mm |
| Product Length | 150 mm |
| Product Thickness | 4 mm |
| Product Type | Fire Extinguisher Sign |
| Safety Sign Product Type | Fire |