Essentials Sponge 115mm x 170mm 5 Pack (182VE)
Large size for quick and easy clean ups. Bone shaped design to make it easy to hold, even with wet hands. Ideal for heavy duty and general household cleaning.
- Easy to Hold
View all: Essentials Cloths and Sponges
Large size for quick and easy clean ups. Bone shaped design to make it easy to hold, even with wet hands. Ideal for heavy duty and general household cleaning.
- Easy to Hold
View all: Essentials Cloths and Sponges
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Essentials |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 5 |
| Pieces in Pack/Case | 5 |
| Product Length | 170 mm |
| Product Thickness | 60 mm |
| Product Type | Sponge |
| Product Width | 115 mm |