Essentials Sponge 112mm x 210mm (359VE)
Jumbo size for quick and easy clean ups. Bone shaped design to make it easy to hold, even with wet hands. Ideal for heavy duty and general household cleaning.
- Easy to Hold
- Larger Size
- Long Lasting & Durable
View all: Essentials Cloths and Sponges
Jumbo size for quick and easy clean ups. Bone shaped design to make it easy to hold, even with wet hands. Ideal for heavy duty and general household cleaning.
- Easy to Hold
- Larger Size
- Long Lasting & Durable
View all: Essentials Cloths and Sponges
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Essentials |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 210 mm |
| Product Thickness | 65 mm |
| Product Type | Sponge |
| Product Width | 112 mm |