Essentials Sound Horn Drive Slowly Floor Sign 450mm x 450mm (721YU)
Vinyl construction with an anti-slip overlaminate to prevent wear and ensure long-lasting visibility. Permanent self-adhesive.
- 0.25mm Vinyl Construction
- Anti-Slip Laminate
- Indoor Use
View all: Essentials Safety Signs
Vinyl construction with an anti-slip overlaminate to prevent wear and ensure long-lasting visibility. Permanent self-adhesive.
- 0.25mm Vinyl Construction
- Anti-Slip Laminate
- Indoor Use
View all: Essentials Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Essentials |
| Construction Material (Safety) | Vinyl |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 450 mm |
| Product Length | 450 mm |
| Product Thickness | 0.25 mm |
| Product Type | Sound Horn Drive Slowly Floor Sign |
| Safety Sign Product Type | Health and Safety |