Essentials Foot Protection Must Be Worn In This Area Floor Sign 450mm x 450mm (579YU)
Vinyl construction with an anti-slip overlaminate to prevent wear and ensure long-lasting visibility. Permanent self-adhesive.
- 1.2mm Vinyl Construction
- Anti-Slip Laminate
- Indoor Use
View all: Essentials Safety Signs
Vinyl construction with an anti-slip overlaminate to prevent wear and ensure long-lasting visibility. Permanent self-adhesive.
- 1.2mm Vinyl Construction
- Anti-Slip Laminate
- Indoor Use
View all: Essentials Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Essentials |
| Construction Material (Safety) | Vinyl |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 450 mm |
| Product Length | 450 mm |
| Product Thickness | 1.2 mm |
| Product Type | Foot Protection Must Be Worn In This Area Floor Sign |
| Safety Sign Product Type | Health and Safety |