"Emergency Stop" Sign 100mm x 75mm (502FX)
Polypropylene. Prevent an accident by identifying the location of the emergency stop on your machinery.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Polypropylene. Prevent an accident by identifying the location of the emergency stop on your machinery.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Polypropylene |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 100 mm |
| Product Length | 75 mm |
| Product Thickness | 1.2 mm |
| Product Type | "Emergency Stop" Sign |
| Safety Sign Product Type | Workplace |