"Diversion" with Arrow Right Stanchion Sign 450mm x 600mm (2821T)
Manufactured on 1.2mm rigid polypropylene. Can be used on construction sites or other road areas where there is a diversion. Can be used in a stanchion frame or can be wall mounted.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Manufactured on 1.2mm rigid polypropylene. Can be used on construction sites or other road areas where there is a diversion. Can be used in a stanchion frame or can be wall mounted.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Polypropylene |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 450 mm |
| Product Length | 600 mm |
| Product Thickness | 1.2 mm |
| Product Type | "Diversion" with Arrow Right Stanchion Sign |
| Safety Sign Product Type | Road |