Apollo Reed Garden Screen 4m x 1m (2113K)
Natural reed bound to form an attractive screen. Ideal for improving the protection provided by fixed fencing.
- Reed Construction
- Connected with Wire
- 2 Year Guarantee
View all: Apollo Garden Screening
| QTY | Price per item | Saving |
|---|---|---|
| 1 - 2 | €20.45 | - |
| 3 - 4 | €19.06 | Save 6% |
| 5 + | €18.06 | Save 11% |
Natural reed bound to form an attractive screen. Ideal for improving the protection provided by fixed fencing.
- Reed Construction
- Connected with Wire
- 2 Year Guarantee
View all: Apollo Garden Screening
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Apollo |
| Colour | Brown |
| Fencing Material | Reed |
| Garden Screen Type | Rolled |
| Height (Metres) | 1 m |
| Height (cm) | 100 cm |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Nominal Height | 3' 6 " |
| Nominal Width | 13 ' |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Garden Screen |
| Width (Metres) | 4 m |
| Width (cm) | 400 cm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Apollo Gardening Ltd |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Apollo House, Neepsend Lane, Sheffield, South Yorkshire, S3 8AU |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | info@apollogarden.com |
| z4 - EU Manufacturer Name | Authorised Representative Service |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | 77 Camden Street Lower, Dublin, Dublin, D02 XE80, Ireland |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | info@apollogarden.com |