Wednesbury Copper Pipe 22mm x 2m (58277)
€24.95Inc Vat
14 in stock in Dublin - Glasnevin | Change store
This item is store collection only
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Wednesbury |
| Green star | Made from recycled materials |
| Green star Claim | This product is made from a minimum of 90% recycled post-consumer waste copper. |
| Length of Pack (Combined) | 2 m |
| Length of Single Piece | 2 m |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 22 mm |
| Product Length | 2 m |
| Product Type | Copper Pipe |
| Standard | EN 1057, KM 05503. |