Unika Oak Effect Scotia Laminate Beading 2.4m 10 Pack (96497)
Provides the finishing edge to laminate flooring by covering expansion gaps. Colour co-ordinated to match most laminate finishes.
- Colour Co-Ordinated
View all: Unika Scotia
€60.85Inc Vat
2 in stock in Dublin - Glasnevin | Change store
This item is store collection only
Provides the finishing edge to laminate flooring by covering expansion gaps. Colour co-ordinated to match most laminate finishes.
- Colour Co-Ordinated
View all: Unika Scotia
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unika |
| Colour | Oak Effect |
| Length of Pack (Combined) | 24 m |
| Length of Single Piece | 2.4 m |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 10 |
| Parent Colour | Oak |
| Pieces in Pack/Case | 10 |
| Product Height | 16 mm |
| Product Length | 2.4 m |
| Product Type | Scotia Laminate Beading |
| Product Width | 16 mm |