Unika Oak Effect Laminate Reducer 0.9m (76527)
Joins laminate to a lower floor surface. Colour co-ordinated to most laminate decors. Fits both residential and commercial doorways.
- Colour Co-Ordinated
View all: Unika Door Strips
€14.15Inc Vat
1 in stock in Dublin - Glasnevin | Change store
This item is store collection only
Joins laminate to a lower floor surface. Colour co-ordinated to most laminate decors. Fits both residential and commercial doorways.
- Colour Co-Ordinated
View all: Unika Door Strips
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unika |
| Colour | Oak Effect |
| Length of Pack (Combined) | 0.9 m |
| Length of Single Piece | 0.9 m |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Oak |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 10 mm |
| Product Length | 0.9 m |
| Product Type | Laminate Reducer |
| Product Width | 42 mm |