Tile Diamond Blade 85mm x 15mm (868GX)
Compatible with most mini saws.
- For Mini Saws
- For Tile
- Electroplated
- For Wet Use Only
- Plunge Cut
View all: Unbranded Diamond Tile Blades
| QTY | Price per item | Saving |
|---|---|---|
| 1 - 2 | €8.25 | - |
| 3 + | €6.95 | Save 15% |
Compatible with most mini saws.
- For Mini Saws
- For Tile
- Electroplated
- For Wet Use Only
- Plunge Cut
View all: Unbranded Diamond Tile Blades
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Blade Diameter | 85 mm |
| Blade Thickness | 1.2 mm |
| Brand | Unbranded |
| Circular Blade Type | Diamond Continuous Rim Blade |
| Compatible Tool Type | Mini Saws |
| Disc Bore Size | 15 mm |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Max. RPM | 5000 rpm |
| Pack Size | 1 |
| Pack Type | Single |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Diamond Blade |
| Suitable Cutting Application | Tile |
| Suitable Sawing Material | Tile |
| Wet or Dry Use | Wet Use Only |