Sylvania Helios Chroma 12000mm Festoon Cable for Lamps (827PG)
Designed to take 12 x E27 lamps. Easy to install.
- 12 x Bulb Holders
- IP44: For Use
- Weather-Resistant
- Max. Wattage: 60W
View all: Sylvania Festoon Lights
Designed to take 12 x E27 lamps. Easy to install.
- 12 x Bulb Holders
- IP44: For Use
- Weather-Resistant
- Max. Wattage: 60W
View all: Sylvania Festoon Lights
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Sylvania |
| Bulbs Supplied/Required | Required |
| Colour | Black |
| Domestic/Commercial Use | Suitable for Domestic & Commercial Use |
| Energy Rating | None |
| Fixings Supplied | Fixings Not Supplied |
| IP Rating | IP44 |
| Light Bulb Technology | Supplied Without Bulb |
| Light Bulb(s) Required | 12 x E27 Light Bulb Required |
| Light Spacing | 750 mm |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Max. Wattage | 60 W |
| Model Name | Helios Chroma |
| Model No | 86323 |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Black |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Power Type | Mains-Powered |
| Power Voltage Supply | 230 V |
| Product Length | 12000 mm |
| Product Type | Festoon Cable for Lamps |
| Protection Class | Class 0 |
| Resistant Type | Weather-Resistant |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| Supplied/Required No. Bulbs | 12 |