Suki Cabinet Suspension Rails Silver 130mm x 38mm x 6mm 2 Pack (195GX)
For use with Suki cabinet suspension hangers. For mounting the cabinet suspension rail use pan head screws Ø 5mm.
- Max. Load: 80kg
View all: Suki Cabinet Fittings
For use with Suki cabinet suspension hangers. For mounting the cabinet suspension rail use pan head screws Ø 5mm.
- Max. Load: 80kg
View all: Suki Cabinet Fittings
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Suki |
| Colour | Silver |
| Fixings Supplied | Fixings Not Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Product Height | 6 mm |
| Product Length | 130 mm |
| Product Type | Cabinet Suspension Rails |
| Product Width | 38 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | suki.international Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 27 Greville Street London EC1N 8SU |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | info@suki.com |
| z4 - EU Manufacturer Name | suki.international |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | suki.international , suki strasse 1 D-54526 Lanscheid Germany |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | info@suki.com |