Single-Sided Sign Stanchion 450mm x 600mm (20475)
Made from steel and painted with grey primer to discourage rusting. To hold stanchion signs 450 x 600mm.
- 25mm Steel Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Made from steel and painted with grey primer to discourage rusting. To hold stanchion signs 450 x 600mm.
- 25mm Steel Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Steel |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 450 mm |
| Product Length | 600 mm |
| Product Thickness | 25 mm |
| Product Type | Single-Sided Sign Stanchion |
| Safety Sign Product Type | Road |
Product Contents
Stanchion, securing clips.