Ring W2.1 x 9.5d 5W Side/Tail Lights 5W 2 Pack (4017C)
Easy to fit headlight bulbs. No wiring changes required.
- Clear
- Manufactured to Original Equipment Standards
View all: Ring Headlamps & Bulbs
| QTY | Price per item | Saving |
|---|---|---|
| 1 - 2 | €4.65 | - |
| 3 - 5 | €4.18 | Save 10% |
| 6 + | €3.95 | Save 15% |
Easy to fit headlight bulbs. No wiring changes required.
- Clear
- Manufactured to Original Equipment Standards
View all: Ring Headlamps & Bulbs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Advisory Notice | Please refer to vehicle handbook to check the suitability of this bulb. |
| Brand | Ring |
| Colour | Clear |
| Lamp Type | W2.1 x 9.5d |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Power Output (Watts/Kw) | 5 W |
| Power Voltage Supply | 12 V |
| Product Height | 27 mm |
| Product Type | 5W Side/Tail Lights |
| Product Width | 10 mm |
| Standard | E Approved. |
| Visible Environmental Costs | Included in the price is a contribution to recycling costs of 5¢. |