Osram SV8.5-8 Auxiliary On-Road Bulbs (AUX C5W) 5W 2 Pack (128KL)
Can also be used as a spare part for a wide range of festoon lamps. Typical application areas include: number plate, side lights, interior and reading lights.
- Warm White
- Premium Quality
- Made in Germany
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Light Bulbs
Can also be used as a spare part for a wide range of festoon lamps. Typical application areas include: number plate, side lights, interior and reading lights.
- Warm White
- Premium Quality
- Made in Germany
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Light Bulbs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Osram |
| Colour | Warm White |
| Lamp Type | SV8.5-8 |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Power Output (Watts/Kw) | 5 W |
| Power Voltage Supply | 12 V |
| Product Height | 36 mm |
| Product Type | Auxiliary On-Road Bulbs (AUX C5W) |
| Product Width | 11 mm |
| Visible Environmental Costs | Included in the price is a contribution to recycling costs of 5¢. |