Osram P43t NightBreaker 220 Halogen Headlight Bulb (HAL H4) 60/55W 2 Pack (657AH)
Pack of 2 powerful Osram NightBreaker 60/55W vehicle headlight bulbs suitable for replacing standard halogen bulbs. Featuring powerful, bright white light, NightBreaker +220H4 offers up to 220% more brightness and up to 20% whiter light compared to the minimum legal standard. Generates up to 150m long beam. Improves visibility to help drivers quickly identify and react to traffic hazards. Cap with gold finish.
- Warm White
- Premium Quality
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Headlamps & Bulbs
Pack of 2 powerful Osram NightBreaker 60/55W vehicle headlight bulbs suitable for replacing standard halogen bulbs. Featuring powerful, bright white light, NightBreaker +220H4 offers up to 220% more brightness and up to 20% whiter light compared to the minimum legal standard. Generates up to 150m long beam. Improves visibility to help drivers quickly identify and react to traffic hazards. Cap with gold finish.
- Warm White
- Premium Quality
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Headlamps & Bulbs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Osram |
| Colour | Warm White |
| Lamp Type | P43t |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Power Output (Watts/Kw) | 60/55 W |
| Power Voltage Supply | 12 V |
| Product Height | 82 mm |
| Product Type | NightBreaker 220 Halogen Headlight Bulb (HAL H4) |
| Product Width | 13 mm |
| Visible Environmental Costs | Included in the price is a contribution to recycling costs of 5¢. |