Osram P14.5s Halogen Headlight On-Road Bulb (HAL H1) 55W (532AH)
Robust, reliable Osram 55W halogen vehicle headlight bulb. P14.5s can be used as an original spare part for a variety of standard applications.
- Warm White
- Premium Quality
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Headlamps & Bulbs
Robust, reliable Osram 55W halogen vehicle headlight bulb. P14.5s can be used as an original spare part for a variety of standard applications.
- Warm White
- Premium Quality
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Headlamps & Bulbs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Osram |
| Colour | Warm White |
| Lamp Type | P14.5s |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Power Output (Watts/Kw) | 55 W |
| Power Voltage Supply | 12 V |
| Product Height | 62.5 mm |
| Product Type | Halogen Headlight On-Road Bulb (HAL H1) |
| Product Width | 8.5 mm |
| Visible Environmental Costs | Included in the price is a contribution to recycling costs of 5¢. |