Osram BAY15d Auxiliary On-Road Bulb (AUX P21/5W) 21/5W 2 Pack (991AH)
Osram BAY15d auxiliary on-road bulbs are reliable 12V vehicle light bulbs designed for various automotive lighting applications. These 21/5W bulbs are ideal for trade professionals needing dependable replacements for brake lights, tail lights, or indicator lights in vans and commercial vehicles. Each pack contains 2 x Osram 21/5W bulbs, ensuring a spare is always available. The BAY15d fitting and metal bases provide a secure and durable connection, making them a practical choice for maintaining vehicle safety and compliance on the road. They offer warm white illumination. BAY15d bulb can be used as an original spare part for a variety of lamp types.
- Warm White
- Premium Quality
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Headlamps & Bulbs
Osram BAY15d auxiliary on-road bulbs are reliable 12V vehicle light bulbs designed for various automotive lighting applications. These 21/5W bulbs are ideal for trade professionals needing dependable replacements for brake lights, tail lights, or indicator lights in vans and commercial vehicles. Each pack contains 2 x Osram 21/5W bulbs, ensuring a spare is always available. The BAY15d fitting and metal bases provide a secure and durable connection, making them a practical choice for maintaining vehicle safety and compliance on the road. They offer warm white illumination. BAY15d bulb can be used as an original spare part for a variety of lamp types.
- Warm White
- Premium Quality
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Headlamps & Bulbs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Osram |
| Colour | Warm White |
| Lamp Type | BAY15d |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Power Output (Watts/Kw) | 21/5 W |
| Power Voltage Supply | 12 V |
| Product Height | 52.5 mm |
| Product Type | Auxiliary On-Road Bulb (AUX P21/5W) |
| Product Width | 26.5 mm |
| Visible Environmental Costs | Included in the price is a contribution to recycling costs of 5¢. |