Non Photoluminescent Water Extinguisher Sign 300mm x 100mm (124FH)
Legislation states that fire extinguisher equipment must be clearly signed. Signs can be drilled for easy fixing if required. All symbols comply to current UK and EU legislation.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
€0.25Inc Vat
2 in stock in Dublin - Darndale | Change store
This item is store collection only
Legislation states that fire extinguisher equipment must be clearly signed. Signs can be drilled for easy fixing if required. All symbols comply to current UK and EU legislation.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Polypropylene |
| Fire Safety Sign Product Type | Extinguisher |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Photoluminescent | Non Photoluminescent |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 300 mm |
| Product Length | 100 mm |
| Product Thickness | 1.2 mm |
| Product Type | Water Extinguisher Sign |
| Safety Sign Product Type | Fire |