Kelkay Garden Gabion 400mm x 400mm x 400mm (906FC)
High-quality, galvanised steel gabion ideal for creating borders and banking, retaining an earth wall or converting into garden benches by adding a wooden bench top. Makes a durable structure when filled with gabion stones (sold separately).
- Galvanised Steel Construction
- 44mm Mesh
View all: Kelkay Wire Fencing
High-quality, galvanised steel gabion ideal for creating borders and banking, retaining an earth wall or converting into garden benches by adding a wooden bench top. Makes a durable structure when filled with gabion stones (sold separately).
- Galvanised Steel Construction
- 44mm Mesh
View all: Kelkay Wire Fencing
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Assembled | Flat Packed |
| Brand | Kelkay |
| Construction Material (Building) | Galvanised Steel |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Mesh | 44 mm |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 400 mm |
| Product Length | 400 mm |
| Product Type | Garden Gabion |
| Product Width | 400 mm |
| Wire Diameter | 2 mm |