JG Speedfit 15BPB-150C Push-Fit PB Layflat Pipe 15mm x 150m White (50911)
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | JG Speedfit |
| Colour | White |
| Connection Type | Push-Fit |
| Construction Material (Plumbing) | PB |
| Length of Pack (Combined) | 150 m |
| Length of Single Piece | 150 m |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Model No | 15BPB-150C |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 15 mm |
| Product Type | Layflat Pipe |
| Standard | BS 7291, KM 39767. |
| Suitable Water Hardness | Suitable for Hard & Soft Water Areas |