Ideal Heating Logic+ Stand-Off Kit Heat (6493X)
All Gas boilers and accessories must be installed by a Gas Safe Registered Engineer.
Stand-off kit for use with Logic+ heat boilers only.
View all: Ideal Heating Flues & Boiler Accessories
Stand-off kit for use with Logic+ heat boilers only.
View all: Ideal Heating Flues & Boiler Accessories
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Ideal Heating |
| Fixings Supplied | Brackets & Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 45 mm |
| Product Height | 642 mm |
| Product Type | Logic+ Stand-Off Kit Heat |
| Product Width | 395 mm |
| Smart Compatibility | Not Smart |
Product Contents
Panel stand-off, wall-mounting template and fixings.