Hardware Solutions Loft Latch Zinc 35mm (150FJ)
For use on loft hatches. Zinc-plated. Push to open, push to close.
- Zinc-Plated
View all: Hardware Solutions Catches & Latches
For use on loft hatches. Zinc-plated. Push to open, push to close.
- Zinc-Plated
View all: Hardware Solutions Catches & Latches
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Hardware Solutions |
| Colour | Zinc |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 80 mm |
| Product Height | 20 mm |
| Product Type | Loft Latch |
| Product Width | 35 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Hiatt Hardware UK Ltd |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 106 Elkington Street, Birmingham, B6 4SL, UK |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | sales@hiatt-hardware.com |
| z4 - EU Manufacturer Name | Authorised Rep Compliance Ltd |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Ground Floor, 71 Lower Baggot Street, Dublin, D02 P593, Ireland. |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | info@arccompliance.com |