Grohe Pillar Unions Chrome (495RV)
Designed to convert wall-mounted bath fillers to deck-mounted. Coated with Long-Life Shine finish for durability and sparkling sheen.
- Brass Construction
- 2 Year Guarantee
- Long-Life Shine Finish
View all: Grohe Reviver Kits & Tap Spares
Designed to convert wall-mounted bath fillers to deck-mounted. Coated with Long-Life Shine finish for durability and sparkling sheen.
- Brass Construction
- 2 Year Guarantee
- Long-Life Shine Finish
View all: Grohe Reviver Kits & Tap Spares
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Grohe |
| Colour | Chrome |
| Construction Material (Bathrooms) | Brass |
| Label Info 4: Supplementary Label Info | 0.0 |
| Label Info 5: Hazardous Chemical Content | 0.0 |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Chrome |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Pipe Dimension Suitability | 3/4 " |
| Product Diameter | 45 mm |
| Product Height | 59 mm |
| Product Type | Pillar Unions |
| Washer Supplied | Washers Supplied |