Fortress Trade Roller Frame 18" (728CH)
Durable, stainless steel double arm roller frame. Compatible with 18" sleeves and UK screw fixing extension poles.
- Stainless Steel
- Durable
View all: Fortress Trade Paint Rollers
Durable, stainless steel double arm roller frame. Compatible with 18" sleeves and UK screw fixing extension poles.
- Stainless Steel
- Durable
View all: Fortress Trade Paint Rollers
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Fortress Trade |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Paint Roller Type | Roller Frames |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 484 mm |
| Product Type | Roller Frame |
| Roller Core Size (Imperial) | ¾-1 " |
| Roller Width | 457 mm |
| Roller Width (Imperial) | 18 " |