ETAL Toilet Roll Holder Polished Chrome (167RL)
Toilet roll holder with ia polished chrome finish. Flap securely holds the tissue. Concealed fittings for a neat look. Easy to clean and maintain.
- Concealed Fixings
- Stainless Steel Construction
- Easy to Install
View all: ETAL Toilet Roll Holders
Toilet roll holder with ia polished chrome finish. Flap securely holds the tissue. Concealed fittings for a neat look. Easy to clean and maintain.
- Concealed Fixings
- Stainless Steel Construction
- Easy to Install
View all: ETAL Toilet Roll Holders
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | ETAL |
| Colour | Polished Chrome |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Model No | PDT-001043 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 15 mm |
| Product Height | 122 mm |
| Product Type | Toilet Roll Holder |
| Product Width | 120 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Ellsi Ltd |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Ninth Avenue, Flixborough Ind Est, Flixborough, Scunthorpe, DN15 8SL |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | www.ellsi.co.uk |
| z4 - EU Manufacturer Name | Authorised Rep Compliance Ltd |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | 71 Lower Baggot Street, Dublin, D02 P593, Ireland |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | www.authorisedrepcompliance.com |