Essentials Linear Toilet Roll Holder Chrome (420FV)
Chrome-plated toilet roll holder with concealed fixings.
- Concealed Fixings
View all: Essentials Bathroom Accessories
Chrome-plated toilet roll holder with concealed fixings.
- Concealed Fixings
View all: Essentials Bathroom Accessories
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Essentials |
| Colour | Chrome |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Model Name | Linear |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 52 mm |
| Product Height | 88 mm |
| Product Type | Toilet Roll Holder |
| Product Width | 168 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Kingfisher International Products Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 1 Paddington Square, London, W2 1GG |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |
| z4 - EU Manufacturer Name | Kingfisher International Products B.V. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Rapenburgerstraat 175E, 1011 VM Amsterdam, Netherlands |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |