Easyfix Frame Fixings 8mm x 100mm 10 Pack (19356)
Nylon fixings for fixing timber to masonry. Heavy ribbing ensures a tight hold in aerated blocks.
- Drive
View all: Easyfix Frame Fixings
Nylon fixings for fixing timber to masonry. Heavy ribbing ensures a tight hold in aerated blocks.
- Drive
View all: Easyfix Frame Fixings
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Easyfix |
| Drill Size | 8 mm |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Max Fixture Depth | 50 mm |
| Pack Size | 10 |
| Pieces in Pack/Case | 10 |
| Product Diameter | 8 mm |
| Product Length | 100 mm |
| Product Type | Frame Fixings |