Croydex Straight Premier Shower Curtain Rail Stainless Steel Chrome 2000mm (66221)
Stainless steel rod with chrome-plated metal wall brackets.
- Can be Cut to Length
- 25mm Diameter
- Concealed Fixings
- 2 Year Guarantee
- Model No: GP89500
View all: Croydex Shower Curtain Rails
€85.95Inc Vat
0 in stock in Dublin - Glasnevin | Check other stores
This item is store collection only
Stainless steel rod with chrome-plated metal wall brackets.
- Can be Cut to Length
- 25mm Diameter
- Concealed Fixings
- 2 Year Guarantee
- Model No: GP89500
View all: Croydex Shower Curtain Rails
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Croydex |
| Colour | Chrome |
| Construction Material (Bathrooms) | Stainless Steel |
| Extendable | Non-Extendable |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Model No | GP89500 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 25 mm |
| Product Length | 2000 mm |
| Product Type | Premier Shower Curtain Rail |
| Shape | Straight |
| Total Product Weight | 0.57 kg |
| z1 - UK Manufacturer Name | Croydex |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Central Way, Andover, Hampshire, SP10 5AW |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | info@croydex.co.uk |
| z4 - EU Manufacturer Name | MIL |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Unit 8 Purcellsinch Ind Est, Dublin Road, Kilkenny, R95 HP71, Ireland |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | euinfo@croydex.co.uk |