Bosch Extension Hose Black 9.5mm x 6m (128AG)
High-pressure extension hose with push-fit connections for a simple and fast set-up. Flexible 6m hose resists twisting for easy handling. Compatible with the following Bosch pressure washers: EasyAquatak, UniversalAquatak, AdvanedAquatak, AQT 33-10, AQT 33-11, AQT 35-12, AQT 37-13, AQT 40-13, AQT 42-13 and AQT 45-14 X.
- Hose Diameter: 9.5mm
- Plastic Construction
- 2 Year Guarantee
- Resists Twisting
- Push-Fit Connections
View all: Bosch Power Washer Hoses
High-pressure extension hose with push-fit connections for a simple and fast set-up. Flexible 6m hose resists twisting for easy handling. Compatible with the following Bosch pressure washers: EasyAquatak, UniversalAquatak, AdvanedAquatak, AQT 33-10, AQT 33-11, AQT 35-12, AQT 37-13, AQT 40-13, AQT 42-13 and AQT 45-14 X.
- Hose Diameter: 9.5mm
- Plastic Construction
- 2 Year Guarantee
- Resists Twisting
- Push-Fit Connections
View all: Bosch Power Washer Hoses
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Bosch |
| Colour | Black |
| Construction Material (Landscaping) | Plastic |
| Hose Diameter | 9.5 mm |
| Hose Length | 6 m |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Max Water Temperature | 40 °C |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Extension Hose |
| z1 - UK Manufacturer Name | Robert Bosch Ltd. |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Broadwater Park, North Orbital Road, Uxbridge, UB9 5HJ |
| z4 - EU Manufacturer Name | Bosch Power Tools B.V. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Konijnenberg 60, 4825 BD Breda, Netherlands |