Ideal Standard Concept Freedom 80cm Bath End Panel 785mm White (499KC)
End panel provides a stylish and sophisticated finish to a bath. Strong and robust.
- 2 Year Guarantee
- Waterproof
- White
- Glossy Finish
View all: Ideal Standard Bath Panels
End panel provides a stylish and sophisticated finish to a bath. Strong and robust.
- 2 Year Guarantee
- Waterproof
- White
- Glossy Finish
View all: Ideal Standard Bath Panels
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Bath Panel Type | End Bath Panel |
| Bathroom Style | Contemporary |
| Brand | Ideal Standard |
| Colour | White |
| Construction Material (Bathrooms) | High Impact Polystyrene |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Model Name | Concept Freedom |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 430 mm |
| Product Length | 785 mm |
| Product Type | 80cm Bath End Panel |
| Total Product Weight | 1.3 kg |
| z1 - UK Manufacturer Name | Ideal Standard NV |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Corporate Village Da Vincilaan 2 B-1935 Zaventem Belgium |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | customercare@idealstandard.com |
| z4 - EU Manufacturer Name | Ideal Standard NV |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Corporate Village, Da Vincilaan 2, B-1935 Zaventem, Belgium |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | customerservices@idealstandard.com |