LAP Myko B22 ST64 LED Virtual Filament Smart Light Bulb 7.3W 806lm (571FM)
Smart bulbs connect through Wi-Fi or Bluetooth, and can be controlled using voice assistant, Myko app, or remote control (sold separately). Offers the option to adjust brightness and schedule light routines to help save energy.
- Works with - Amazon Alexa - Google Home - iOS App - Android App - Myko
- Variable White
- Dimmable Via App
- 806lm
- Up to 25,000 Hours Life
- Light Scheduling
- Amber Light Bulb
- Internet Connection Required
View all: LAP Myko Light Bulbs
Smart bulbs connect through Wi-Fi or Bluetooth, and can be controlled using voice assistant, Myko app, or remote control (sold separately). Offers the option to adjust brightness and schedule light routines to help save energy.
- Works with - Amazon Alexa - Google Home - iOS App - Android App - Myko
- Variable White
- Dimmable Via App
- 806lm
- Up to 25,000 Hours Life
- Light Scheduling
- Amber Light Bulb
- Internet Connection Required
View all: LAP Myko Light Bulbs
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | LAP Myko |
| CALC - Light Bulb Technology | LED |
| Cap Fitting Type | B22 |
| Colour Rendering Index | 80 |
| Colour Temperature Description | Variable White |
| Colour Temperature Value | 2700-4000 K |
| Dimmable | Dimmable Via App |
| Energy Rating | E |
| Frequency Band (Smart) | 2.472 GHz |
| Initial Connection Network | WiFi |
| Internet Connection Required | Cloud Control (Internet Connection Required) |
| Life Length | 25,000 hours |
| Light Bulb Technology | LED Virtual Filament |
| Light Bulb Type | ST64 |
| Lm | 806 lm |
| Lm Band | 801-1000 |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Network Standards (Full) | Bluetooth & WiFi |
| No. of Bands | Single-Band |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Power Consumption | 7.3 W |
| Power Consumption (Band) | 7 - 13.9W |
| Power Type | Mains-Powered |
| Power Voltage Supply | 220-240 V |
| Product Type | Smart Filament Light Bulb |
| Smart Compatibility | Smart |
| Smart Hub Requirement | Internet Connection Required |
| Visible Environmental Costs | Included in the price is a contribution to recycling costs of 5¢. |
| Wireless Range Restrictions | Electronic interference from appliances or physical obstruction, such as brick walls, metal frames and floors, can reduce the wireless range. A signal weakens every time it encounters an obstruction. |
| Works with Amazon Alexa | Works with Amazon Alexa |
| Works with Android App | Works with Android App |
| Works with Apple HomeKit | Does Not Work with Apple HomeKit |
| Works with Google Home | Works with Google Home |
| Works with Home Assistant | Does Not Work with Home Assistant |
| Works with Homey | Does Not Work with Homey |
| Works with Hubitat | Does Not Work with Hubitat |
| Works with Matter | Does Not Work with Matter |
| Works with Myko | Works with Myko |
| Works with Samsung SmartThings | Does Not Work with Samsung SmartThings |
| Works with iOS App | Works with iOS App |
| kWh Per 1000hr Life | 8 kWh/1000h |
| z1 - UK Manufacturer Name | Kingfisher International Products Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 1 Paddington Square, London, W2 1GG |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |
| z4 - EU Manufacturer Name | Kingfisher International Products B.V. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Rapenburgerstraat 175E, 1011 VM Amsterdam, 1011, Netherlands |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |