Essentials Corner Braces Zinc-Plated 39mm x 39mm x 16mm 10 Pack (11067)
Zinc-plated steel corner braces. For specialist fixing applications.
- Zinc-Plated
View all: Essentials Angle Brackets
| QTY | Price per item | Saving |
|---|---|---|
| 1 - 4 | €3.15 | - |
| 5 - 9 | €2.94 | Save 6% |
| 10 + | €2.79 | Save 11% |
Zinc-plated steel corner braces. For specialist fixing applications.
- Zinc-Plated
View all: Essentials Angle Brackets
Best Sellers:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Essentials |
| Colour | Zinc-Plated |
| Fixings Supplied | Fixings Not Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Guarantee |
| Pack Size | 10 |
| Pieces in Pack/Case | 10 |
| Product Height | 39 mm |
| Product Length | 39 mm |
| Product Type | Corner Braces |
| Product Width | 16 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Kingfisher International Products Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 1 Paddington Square, London, W2 1GG |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |
| z4 - EU Manufacturer Name | Kingfisher International Products B.V. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Rapenburgerstraat 175E, 1011 VM Amsterdam, Netherlands |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |